חיפוש מורחב
תת דגם
סוג מנוע
נפח מנוע
הילוכים
מחיר
אזור
בעלות נוכחית
ק"מ
יד
מוכן להחלפה
מספר מודעה

בדיקת שיעבוד לרכב

 

כשמישהו מעוניין לרכוש דירה או רכב, הוא מתקדם עם כל התהליכים הרלוונטיים ומגיע לשלבים הסופיים, אך חשוב שיזכור כי לפני סגירה סופית וקבלת מפתחות הדירה או הרכב לצורך העניין, עליו לעבור עוד תהליך קטן אך בעל חשיבות גבוהה ביותר וזהו בדיקת הנכס ברשם המשכונות.

רשם המשכונות פועל על פי חוק תחת גוף ממשלתי- משרד המשפטים ותפקידו לבדוק האם נכס מסוים שאותו רוצים לרכוש משועבד ע"י בנקים או גופים אחרים. כל אדם שלוקח הלוואה ,משכנתא או  בדיקת שעובד רכב ,כל סכום כסף נכבד מהבנקים  עבור נכס מסוים, עליו לחתום על הודעת משכון ולהירשם ברשם המשכונות. כל עוד החוב לא שולם במלואו לגורם המלווה, פרטיו של אותו אדם יהיו רשומים ברשם המשכונות בסניפים שונים בארץ. על פי חוק המשכון, ברגע שהחוב משולם עד סופו, פרטיו של בעלי הנכס, מוסרים מרישומי המשכון, אך עדין ישנה אפשרות לראות את פרטיהם בדוחות היסטוריים שמציגים את כל מי שפרטיו נרשמו בגוף זה. ניתן למשכן כמה פעמים נכס, בתנאי שהגוף הנושה, לדוגמא הבנק, אישר זאת על פי תנאיו ומידניותיו וישנן חתימות של כול הגורמים הקשורים לנושא.

על כל אחד לבדוק היטב , לפני סגירת העסקה,ברשם המשכונות, אם פרטיו של בעל הנכס המוכר נמצאים ברשם המשכונות ואם הם עדין רשומים, כלומר, לא שילמו עדין את מלוא החוב, ניתן יהיה להיזהר ולחשוב פעמיים לפני סגירת העסקה.

לכול אדם  יש את הזכות לבדוק תמורת אגרת עיון אצל רשם המשכונות, את פרטיו של בעל הנכס שממנו רוצים לרכוש שמא אותו רכב אינו ממושכן על ידי גורם שלישי. אם מדובר בקניית רכב, ניתן יהיה לבדוק ברשם המשכונות את כל הפרטים הרלוונטיים כגון: הגוף הנושה, פרטי הרכב ובעליו.

אז זכרו לא משנה כמה הרכב העתידי שאתם מעוניינים לרכוש מפתה ואתם כבר משתוקקים ליסוע בו, עליכם לבדוק היטב לפני הרכישה הסופית, ברשם המשכונות, אם פרטיו של בעל הרכב מופיעים. במידה והחלטתם לרכוש רכב, אך לא בדקתם לפני ברשם המשכונות אם רכב זה ממשוכן ע"י הבנק, ההליך לאחר מכן יהיה מאוחר מידי והבנק ימשכן את אותו רכב, לכן חשוב מאוד לבדוק זאת לפני הרכישה


חייג עכשיו למוקד ייעוץ *6248 ושאל אותנו על בדיקת רכב.

 אנחנו לשירותכם גם בוואטסאפ 050-3232397